Estetická plastická chirurgie

Na nespokojenost s vlastním vzhledem existuje řešení - návštěva atestovaného plastického chirurga, který dokáže vybrat a správně načasovat jednotlivé výkony pro  každého klienta či klientku  přímo „na tělo“ s ohledem na individuální požadavky a dispozice. Pomoci Vám může přehled nejčastěji prováděných zákroků v jednotlivých věkových skupinách.

Nejčastěji prováděnými estetickými výkony u teenagerů je úprava ušních boltců a korektivní operace nosu.

Výkony

Úprava ušních boltců (Otoplastika)

Plastická operace uší řeší chirurgickou cestou problémy nežádoucího postavení ušních boltců, nevhodnou velikost uší či tvar boltce. Nejčastěji se provádí přitažení odstávajících boltců s případnou modelací jejich reliéfu, méně často se provádí zmenšení jejich velikosti.

Výkon je zpravidla prováděn v lokální anestezii, na přání klienta však může být prováděn i v celkové anestezii.

Po výkonu se nosí elastická bandáž nebo návlek, který zakrývá uši. Sportovní aktivity je možné vykonávat nejdříve 3 týdny po zákroku.

Plastická operace nosu (Rhinoplastika)

Plastickou operací nosu lze dosáhnout zmenšení nebo zvětšení velikosti nosu, lze upravit tvar špičky nebo nosní přepážky. Nos lze zkrátit nebo jej prodloužit. Často se jedná o komlexní operaci upravující nosní asymetrii.

Výkon je zpravidla prováděn v celkové anestezii.

Po výkonu je na nos přiložena sádra, která se po 10-14 dnech odstraní. V nosních dírkách je tamponáda, která se odstraňuje za 2-3 dny. Fyzická zátěž se nedoporučuje minimálně 4 týdny po zákroku.

Plastická operace prsů – modelace (Mastopexe)

Modelace prsou je operační výkon, kdy se pozvednou a tvarují povislá prsa.

Výkon je prováděn v celkové anestezii. Operace trvá 1,5-3 hodiny.

Hospitalizace po operaci bývá zpravidla jednodenní.

Po výkonu se doporučuje nosit elastickou podprsenku. Návrat do práce je možný za 7-14 dnů, cvičení se doporučuje nejdříve za 6-8 týdnů po zákroku.

Laserová epilace

Laserová epilace trvale redukuje nežádoucí ochlupení. Principem je destrukce vlasové cibulky pomocí laserového paprsku.

Výkon se provádí bez anestezie.

Po výkonu  je důležité chránit se před sluncem,  je vhodné po ošetření používat krém s vysokým ochranným faktorem (nejlépe 50+).

 

Odstranění znamének a kožních výrustků

Laserem lze odstranit kožní výrůstky, bradavičky, fibromy či mateřská znaménka. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Dochází k rychlému hojení a většinou nejsou nutná další ošetření či kontroly.

Výkon se provádí v lokální anestezii.

Bezprostředně po zákroku se v místě ošetření objeví malá ranka podobná odřenině. V průběhu hojení vznikne drobný stroupek. Ošetřené místo je třeba pečlivě chránit před slunečním zářením minimálně po dobu několika měsíců. Doporučuje se užívat krém s vysokým ochranným faktorem (50+).

Korekce jizev

Jizvy nelze odstranit, lze je pouze korigovat. Principem korekce jizev chirurgickou cestou je vyříznutí (excize) jizvy, provedení nové sutury (sešití) a vytvoření ideálních podmínek hojení, čímž se zpravidla dosáhne lepšího výsledného efektu.

Většinu korekcí jizev lze provést v lokální anestezii.

Po výkonu je nutné omezit napětí kůže v místě sutury. Hojení je možné podpořit speciálními mastmi a krémy, jejichž účinek je podpůrný, nikoliv rozhodující. 


Plastická chirurgie A-Z s.r.o., tř. Kosmonautů 1288/1a, 779 00 Olomouc, mob.: +420 604 723 403, mail: info@plastickachirurgieaz.cz

 

  O cookies