Estetická plastická chirurgie

Estetická plastická chirurgie se zabývá řešením esteticky nevyhovujících stavů a projevů stárnutí. Veškerá péče v tomto segmentu je hrazena pacientem bez přispění zdravotní pojišťovny.

hlava, krk
prsa, břicho
boky, nohy

PRSA, BŘICHO

Plastická operace prsů –zvětšení (Augmentace)

Zvětšení prsou spočívá v chirurgickém vložení implantátů pod žlázu nebo velký prsní sval za účelem zvětšení objemu prsů a zlepšení tvaru. Každý implantát má svůj doklad o čísle a velikosti implantátu a tento je vydáván po operaci každé pacientce.

Výkon je prováděn v celkové anestezii, trvá přibližně 1-2 hodiny.

Hospitalizace po operaci trvá 1-2 dny, rekonvalescence většinou 7-14 dní.

Po výkonuje nutné prsa během dne i noci fixovat speciální podprsenkou, jejíž nošení se doporučuje 6-8 týdnů po operaci. Jeden měsíc po operaci se doporučuje při spaní poloha na zádech a omezení sportovních aktivit. Do zaměstnání se můžete vrátit přibližně po 10-14 dnech v případě fyzicky nenáročné práce.

Plastická operace prsů – zmenšení (Redukce)

Při zmenšení prsou je operačně odstraněna přebytečná prsní tkáň, součástí výkonu může být v případě potřeby také modelace.

Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 2-3 hodiny.

Po výkonu je nutné nosit 3-4 týdny kompresivní podprsenku, hospitalizace trvá 1 den, do práce lze jít po týdnu a sportovní aktivity zahájit nejdříve po měsíci.

Plastická operace prsů – modelace (Mastopexe)

Modelace prsou je operační výkon, kdy se pozvednou a tvarují povislá prsa.

Výkon je prováděn v celkové anestezii. Operace trvá 1,5-3 hodiny.

Hospitalizace po operaci bývá zpravidla jednodenní.

Po výkonu se doporučuje nosit elastickou podprsenku. Návrat do práce je možný za 7-14 dnů, cvičení se doporučuje nejdříve za 6-8 týdnů po zákroku.

Liposukce

Liposukce je zákrok, u kterého se aktivně odstraňují lokalizované tukové zásoby za účelem formování postavy (bodyconturing) na jednom či více místech těla. Tuk uložený v určité části těla je rozrušen pomocí kanyly. Poté je tuk z těla odsát s využitím podtlaku. Liposukce je vhodná tehdy, pokud máte tukové zásoby v tzv. problémových partiích vašeho těla, které nelze odstranit cvičením ani dietou.

Při tumescentní liposukci je anestetikum součástí roztoku vpravovaného pod kůži odsávané oblasti, jde o anestezii lokální. Doba operace záleží na rozsahu výkonu (1-3 hodiny).

Po výkonu se doporučuje nosit kompresivní prádlo přibližně 6-8 týdnů, sportovní aktivity vynechat nejméně 6 týdnů. Návrat do práce je možný i za 3 dny.

Plastická operace břicha (Abdominoplastika)

Abdominoplastika je výkon prováděný za účelem zlepšení estetického vzhledu břišní stěny. Nejčastěji se provádí pro úpravu nepříznivých změn po proběhlém těhotenství nebo po velkém váhovém úbytku. Principem je odstranění kožního nadbytku v podbřišku. Výkon může být v některých případech kombinovaný s liposukcí , a pak také s lipomodelací (liposculpturing), kdy se tuk transplantuje do oblastí, kde chybí.

Výkon se provádí v celkové anestezii, trvá 2 a více hodin.

Hospitalizace trvá 2-4 dny.

Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem a komresivním prádlem, které se nosí minimálně 6 týdnů. Klidový režim se doporučuje 5-7 dnů a celková rekonvalescence trvá 2 4 týdny. Do zaměstnání se můžete vrátit přibližně po 2 týdnech v případě fyzicky nenáročné práce.

Odstranění znamének a kožních výrustků

Laserem lze odstranit kožní výrůstky, bradavičky, fibromy či mateřská znaménka. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Dochází k rychlému hojení a většinou nejsou nutná další ošetření či kontroly.

Výkon se provádí v lokální anestezii.

Bezprostředně po zákroku se v místě ošetření objeví malá ranka podobná odřenině. V průběhu hojení vznikne drobný stroupek. Ošetřené místo je třeba pečlivě chránit před slunečním zářením minimálně po dobu několika měsíců. Doporučuje se užívat krém s vysokým ochranným faktorem (50+).

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika)

Labioplastika umožňuje zmenšení malých nebo velkých stydkých pysků, které bývají často zvětšené a asymetrické. Při atrofii velkých stydkých pysků, což je ztráta objemu a elasticity, lze operací docílit jejich zvětšení.

Operace se provádí téměř vždy v celkové anestezii.

Operace trvá podle rozsahu výkonu přibližně 1 hodinu. Pacientky po labioplastice obvykle odcházejí domů druhý den po operaci. Je dobré, aby v dalším období, asi tak po dobu jednoho týdne, zachovávaly klidový režim, vyvarovaly se dlouhého sezení, včetně delších jízd autem a měly možnost perfektní hygieny několikrát denně. Ke zhojení dochází  za 10-14 dní.


Plastická chirurgie A-Z s.r.o., tř. Kosmonautů 1288/1a, 779 00 Olomouc, mob.: +420 604 723 403, mail: info@plastickachirurgieaz.cz

 

  O cookies