Estetická plastická chirurgie

Estetická plastická chirurgie se zabývá řešením esteticky nevyhovujících stavů a projevů stárnutí. Veškerá péče v tomto segmentu je hrazena pacientem bez přispění zdravotní pojišťovny.

hlava, krk
prsa, břicho
boky, nohy

HLAVA, KRK

Plastická operace nosu (Rhinoplastika)

Plastickou operací nosu lze dosáhnout zmenšení nebo zvětšení velikosti nosu, lze upravit tvar špičky nebo nosní přepážky. Nos lze zkrátit nebo jej prodloužit. Často se jedná o komlexní operaci upravující nosní asymetrii.

Výkon je zpravidla prováděn v celkové anestezii.

Po výkonu je na nos přiložena sádra, která se po 10-14 dnech odstraní. V nosních dírkách je tamponáda, která se odstraňuje za 2-3 dny. Fyzická zátěž se nedoporučuje minimálně 4 týdny po zákroku.

Plastická operace očních víček (Blepharoplastika)

Při  plastické operaci  očních víček se  zpravidla jedná o úpravu povislých horních a /nebo dolních víček odstraněním  kožních nadbytků a tzv. tukových prolapsů.

Výkon je zpravidla prováděn v lokální anestezii.

Po výkonu se doporučuje omezit fyzickou aktivitu, sledování televize a práci na počítači minimálně po dobu jednoho týdne. Oči mohou být citlivější na světlo a zvýšeně slzet. Proto se v tomto období doporučuje nošení slunečních brýlí. Nejpozději do deseti dnů po operaci se stehy odstraňují. Nejvýraznější otoky mizí při důkladném obkladování již v průběhu prvních pooperačních dnů. Většina klientů se za sedm až deset dnů vrací zpět do zaměstnání.

Korekční operace obočí (Brow-lift)

Korekční operací lze obočí  pozvednout, změnit jeho tvar a řešit také jeho asymetrii.

Podle rozsahu operačního výkonu se provádí pozvednutí obočí buď v místním znecitlivění, analgosedaci či celkové anestezii.

Po operaci se objevují otoky a krevní podlitiny, jenž vymizi do 14 dnů.

 

Korekční operace čela (Forehead-lift)

Při plastické operaci čela se vypíná kůže a pozvedává povislé obočí odstraněním přebytků kůže i tukové tkáně a úpravou svalů.

Výkon se provádí nejčastěji v celkové anestezii. V některých případech může být proveden v lokální anestezii, která je kombinovaná se sedativy (analgosedací).

Po výkonu je nutné dodržet klidový režim nejméně 1 - 2 týdny. Stehy se obvykle odstraňují 10 - 14 den po operaci.

 

Plastická operace obličeje (Face-lift)

Face-lift je plastická operace obličeje, kdy se odstraněním přebytečné kůže, podkožního tuku a zpevněním vazivového aparátu vypne kůže obličeje. Face-lift se často kombinuje s plastickou operací krku.

Výkon je možné provádět v celkové anestezii nebo v analgosedaci. Výkon trvá 1,5 -3 hodiny.

Po výkonu : Zavedené dreny se obvykle odstraňují druhý den po operaci a pacient odchází do domácího ošetření. V individuálních případech může hospitalizace trvat déle. Celkový obvaz hlavy se odstraňuje obvykle třetí až pátý den po operaci a pokud jsou použity nevstřebatelné stehy, jejich vyjmutí se provádí sedmý až desátý den po operaci. Doba rekonvalescence je obvykle v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Výraznější fyzická zátěž se nedoporučuje po dobu jednoho měsíce.

Plastická operace krku (Neck-lift)

Plastická operace krku bývá velice často prováděna v kombinaci s plastickou operací obličeje, kdy se při vytažení kůže v oblasti tváře vypne i kůže z oblasti krku. Tento výkon můžeme provádět i samostatně bez operace obličeje, kdy se  odstraní  přebytečná kůže v oblasti krku, popř. se odsaje tuk z oblasti pod bradou.

Výkon se provádí v celkové anestezii nebo analgosedaci.

Doba rekonvalescence je obvykle v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Výraznější fyzická zátěž se nedoporučuje po dobu jednoho měsíce.

Odstranění znamének a kožních výrustků

Laserem lze odstranit kožní výrůstky, bradavičky, fibromy či mateřská znaménka. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Dochází k rychlému hojení a většinou nejsou nutná další ošetření či kontroly.

Výkon se provádí v lokální anestezii.

Bezprostředně po zákroku se v místě ošetření objeví malá ranka podobná odřenině. V průběhu hojení vznikne drobný stroupek. Ošetřené místo je třeba pečlivě chránit před slunečním zářením minimálně po dobu několika měsíců. Doporučuje se užívat krém s vysokým ochranným faktorem (50+).

Korekce vrásek – injekční výplně

Injekční výplně jsou látky tělu vlastní nebo cizí, které se aplikují pod kůži za účelem vyhlazení a vypnutí stárnoucí pokožky. Používá se kyselina hyaluronová, kolagen, vlastní tuk a jiné.

Zákrok se provádí bez anestezie, někdy v lokální anetezii jen ve formě znecitlivujícího krému.

Délka zákroku záleží na druhu výplně a velikosti ošetřované plochy. Návrat k běžným aktivitám je možný bezprostředně po zákroku.

Výsledný efekt injekčních výplní bývá krátkodobý (6-18 měsíců). V přetrvání výsledků hraje roli věk a genetické dispozice, kvalita kůže, životní styl a ošetřené místo.

Transplantace tuku (Lipografting, lipofilling))

Tento výkon obnáší přemístění tukových buněk z břicha, stehen, hýždí nebo i z jiných částí těla  a jejich vstříknutí pod pokožku obličeje. Tuk je nejčastěji používán k vyplnění propadlých tváří nebo vrásek po úsměvu mezi nosem a ústy, ke korekci vrásčitosti kůže nebo minimalizování počtu vrásek na čele. 

Podle rozsahu je výkon  prováděn v lokální anestezii nebo v analgosedaci.

Po výkonu jsou v obličeji patrné drobné hematomy, které do týdne vymizí.

Korekce mimických vrásek (Botulotoxin typu A)

Injekční aplikací Botulotoxinu typu A, což je kosmetická forma produktu bakterií Clostridium botulinum, lze dosáhnout vyhlazení vrásek a získání mladistvého vzhledu. Použitelný je v léčbě vrásek na čele, u kořene nosu, u zevních očních koutků a při redukci vrásek na krku.

Aplikace se provádí bez anestezie nebo lze místo ošetřit anestetickým krémem.

Výsledek zákroku se projeví již za 3 - 6 dní. Pokožka je viditelně uvolněnější a vráska méně hluboká. Výsledný efekt vydrží 3-9 měsíců. V přetrvání výsledků hraje roli věk a genetické dispozice, kvalita kůže, životní styl a ošetřené místo. Botulotoxin lze kombinovat s vhodným výplňovým materiálem, například s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou.


Plastická chirurgie A-Z s.r.o., tř. Kosmonautů 1288/1a, 779 00 Olomouc, mob.: +420 604 723 403, mail: info@plastickachirurgieaz.cz

 

  O cookies