Estetická plastická chirurgie

Na nespokojenost s vlastním vzhledem existuje řešení - návštěva atestovaného plastického chirurga, který dokáže vybrat a správně načasovat jednotlivé výkony pro  každého klienta či klientku  přímo „na tělo“ s ohledem na individuální požadavky a dispozice. Pomoci Vám může přehled nejčastěji prováděných zákroků v jednotlivých věkových skupinách.

V tomto věkovém období patří k vyhledávaným operačním výkonům liposukce, plastická operace nosu, augmentační a modelační operace prsou. Vhodnou prevencí stárnutí pleti v tomto životním období je mechanické a chemické ošetřování v duchu anti-aging medicíny.

Výkony

Plastická operace nosu (Rhinoplastika)

Plastickou operací nosu lze dosáhnout zmenšení nebo zvětšení velikosti nosu, lze upravit tvar špičky nebo nosní přepážky. Nos lze zkrátit nebo jej prodloužit. Často se jedná o komlexní operaci upravující nosní asymetrii.

Výkon je zpravidla prováděn v celkové anestezii.

Po výkonu je na nos přiložena sádra, která se po 10-14 dnech odstraní. V nosních dírkách je tamponáda, která se odstraňuje za 2-3 dny. Fyzická zátěž se nedoporučuje minimálně 4 týdny po zákroku.

Plastická operace prsů –zvětšení (Augmentace)

Zvětšení prsou spočívá v chirurgickém vložení implantátů pod žlázu nebo velký prsní sval za účelem zvětšení objemu prsů a zlepšení tvaru. Každý implantát má svůj doklad o čísle a velikosti implantátu a tento je vydáván po operaci každé pacientce.

Výkon je prováděn v celkové anestezii, trvá přibližně 1-2 hodiny.

Hospitalizace po operaci trvá 1-2 dny, rekonvalescence většinou 7-14 dní.

Po výkonuje nutné prsa během dne i noci fixovat speciální podprsenkou, jejíž nošení se doporučuje 6-8 týdnů po operaci. Jeden měsíc po operaci se doporučuje při spaní poloha na zádech a omezení sportovních aktivit. Do zaměstnání se můžete vrátit přibližně po 10-14 dnech v případě fyzicky nenáročné práce.

Plastická operace prsů – zmenšení (Redukce)

Při zmenšení prsou je operačně odstraněna přebytečná prsní tkáň, součástí výkonu může být v případě potřeby také modelace.

Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 2-3 hodiny.

Po výkonu je nutné nosit 3-4 týdny kompresivní podprsenku, hospitalizace trvá 1 den, do práce lze jít po týdnu a sportovní aktivity zahájit nejdříve po měsíci.

Plastická operace prsů – modelace (Mastopexe)

Modelace prsou je operační výkon, kdy se pozvednou a tvarují povislá prsa.

Výkon je prováděn v celkové anestezii. Operace trvá 1,5-3 hodiny.

Hospitalizace po operaci bývá zpravidla jednodenní.

Po výkonu se doporučuje nosit elastickou podprsenku. Návrat do práce je možný za 7-14 dnů, cvičení se doporučuje nejdříve za 6-8 týdnů po zákroku.

Liposukce

Liposukce je zákrok, u kterého se aktivně odstraňují lokalizované tukové zásoby za účelem formování postavy (bodyconturing) na jednom či více místech těla. Tuk uložený v určité části těla je rozrušen pomocí kanyly. Poté je tuk z těla odsát s využitím podtlaku. Liposukce je vhodná tehdy, pokud máte tukové zásoby v tzv. problémových partiích vašeho těla, které nelze odstranit cvičením ani dietou.

Při tumescentní liposukci je anestetikum součástí roztoku vpravovaného pod kůži odsávané oblasti, jde o anestezii lokální. Doba operace záleží na rozsahu výkonu (1-3 hodiny).

Po výkonu se doporučuje nosit kompresivní prádlo přibližně 6-8 týdnů, sportovní aktivity vynechat nejméně 6 týdnů. Návrat do práce je možný i za 3 dny.

Plastická operace břicha (Abdominoplastika)

Abdominoplastika je výkon prováděný za účelem zlepšení estetického vzhledu břišní stěny. Nejčastěji se provádí pro úpravu nepříznivých změn po proběhlém těhotenství nebo po velkém váhovém úbytku. Principem je odstranění kožního nadbytku v podbřišku. Výkon může být v některých případech kombinovaný s liposukcí , a pak také s lipomodelací (liposculpturing), kdy se tuk transplantuje do oblastí, kde chybí.

Výkon se provádí v celkové anestezii, trvá 2 a více hodin.

Hospitalizace trvá 2-4 dny.

Po výkonu je břicho bandážováno břišním pásem a komresivním prádlem, které se nosí minimálně 6 týdnů. Klidový režim se doporučuje 5-7 dnů a celková rekonvalescence trvá 2 4 týdny. Do zaměstnání se můžete vrátit přibližně po 2 týdnech v případě fyzicky nenáročné práce.

Laserová epilace

Laserová epilace trvale redukuje nežádoucí ochlupení. Principem je destrukce vlasové cibulky pomocí laserového paprsku.

Výkon se provádí bez anestezie.

Po výkonu  je důležité chránit se před sluncem,  je vhodné po ošetření používat krém s vysokým ochranným faktorem (nejlépe 50+).

 

Odstranění znamének a kožních výrustků

Laserem lze odstranit kožní výrůstky, bradavičky, fibromy či mateřská znaménka. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Dochází k rychlému hojení a většinou nejsou nutná další ošetření či kontroly.

Výkon se provádí v lokální anestezii.

Bezprostředně po zákroku se v místě ošetření objeví malá ranka podobná odřenině. V průběhu hojení vznikne drobný stroupek. Ošetřené místo je třeba pečlivě chránit před slunečním zářením minimálně po dobu několika měsíců. Doporučuje se užívat krém s vysokým ochranným faktorem (50+).

Odstranění rozšířených žilek laserem

Odstranění rozšířených žilek  se provádí cévním laserem. Laserový paprsek   reaguje  s červeným krevním barvivem a pomocí tepla skoaguluje nežádoucí cévky. Díky přesnému zaměření paprsku nedochází k poškození okolní tkáně. Laserové přístroje  jsou vybaveny chlazením pokožky, které předchází tvorbě stroupků a dalšímu poškození pokožky.

Ve většině případů není nutno používat anestezii. Pouze u rozsáhlých zákroků se používá znecitlivující krém.

Po zákroku může být  ošetřené místo mírně zarudlé, zarudnutí by však mělo vymizet během několika minut až hodin. Ošetřované místo by se nemělo po několik dalších dnů  zbytečně namáčet a několik týdnů po ošetření je třeba vyvarovat se slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+).

Korekce mimických vrásek (Botulotoxin typu A)

Injekční aplikací Botulotoxinu typu A, což je kosmetická forma produktu bakterií Clostridium botulinum, lze dosáhnout vyhlazení vrásek a získání mladistvého vzhledu. Použitelný je v léčbě vrásek na čele, u kořene nosu, u zevních očních koutků a při redukci vrásek na krku.

Aplikace se provádí bez anestezie nebo lze místo ošetřit anestetickým krémem.

Výsledek zákroku se projeví již za 3 - 6 dní. Pokožka je viditelně uvolněnější a vráska méně hluboká. Výsledný efekt vydrží 3-9 měsíců. V přetrvání výsledků hraje roli věk a genetické dispozice, kvalita kůže, životní styl a ošetřené místo. Botulotoxin lze kombinovat s vhodným výplňovým materiálem, například s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou.

Korekce vrásek – injekční výplně

Injekční výplně jsou látky tělu vlastní nebo cizí, které se aplikují pod kůži za účelem vyhlazení a vypnutí stárnoucí pokožky. Používá se kyselina hyaluronová, kolagen, vlastní tuk a jiné.

Zákrok se provádí bez anestezie, někdy v lokální anetezii jen ve formě znecitlivujícího krému.

Délka zákroku záleží na druhu výplně a velikosti ošetřované plochy. Návrat k běžným aktivitám je možný bezprostředně po zákroku.

Výsledný efekt injekčních výplní bývá krátkodobý (6-18 měsíců). V přetrvání výsledků hraje roli věk a genetické dispozice, kvalita kůže, životní styl a ošetřené místo.

Laserové omlazení pleti (Laser resurfacing)

Laserový resurfacing je  výkon, který patří mezi zákroky prováděné za účelem  zlepšení kvality a omlazení pokožky. Principem  je způsobit precizně  kontrolované poranění kůže a vyvolat hojivé a reparační procesy, které následně zlepšují kvalitu kůže. Tato metoda je vhodná  k  vyrovnání vrásek, ošetření jizev po neštovicích a akne. Velmi zjednodušeně - dochází k odpaření velmi tenké vrstvy kůže  a tepelné koagulaci povrchní vrstvy kůže. Účinkem tepla dojde k vypnutí kolagenních vláken v hlubších vrstvách kůže a k následnému zmnožení kolegenu. Horní vrstva kůže se kompletně obnoví, vypne a tím vznikne efekt omlazení.

Výkon se provádí v lokální nebo i celkové anestezii.

Bezprostředně po ošetření je kůže zarudlá. Postupně  během několika dnů se  svrchní vrstva kůže začne olupovat a začíná se objevovat omlazená pokožka. V tomto období je nutno věnovat pokožce zvláštní péči – je třeba chránit ošetřované plochy před slunečním zářením a používat ochranné krémy s vysokým UV faktorem (50+) minimálně po dobu dvou měsíců.

Výhodou jsou výborné estetické výsledky a dlouhodobý efekt.

Mechanické omlazení pleti (Mikrodermabraze)

Mikrodermabraze je velmi šetrná, neinvazivní metoda, při níž dochází k mechanickému odstranění nejpovrchnější vrstvy kůže a následné regeneraci a omlazení pokožky. Používá se pro zmírnění pigmentových (barevných skvrn) a pro zmírnění jemných vrásek v obličeji. Celkově barevně sjednocuje pleť. Ošetřit lze obličej i jiné  části těla - krk, dekolt, prsa a hýždě. Přestože je označována různými termíny (diamantová,...), princip zůstává stejný.

Výkon je bezbolestný,  provádí se bez anestezie.

Medicínská kosmetika

Medicínská kosmetika

 

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika)

Labioplastika umožňuje zmenšení malých nebo velkých stydkých pysků, které bývají často zvětšené a asymetrické. Při atrofii velkých stydkých pysků, což je ztráta objemu a elasticity, lze operací docílit jejich zvětšení.

Operace se provádí téměř vždy v celkové anestezii.

Operace trvá podle rozsahu výkonu přibližně 1 hodinu. Pacientky po labioplastice obvykle odcházejí domů druhý den po operaci. Je dobré, aby v dalším období, asi tak po dobu jednoho týdne, zachovávaly klidový režim, vyvarovaly se dlouhého sezení, včetně delších jízd autem a měly možnost perfektní hygieny několikrát denně. Ke zhojení dochází  za 10-14 dní.

Transplantace tuku (Lipografting, lipofilling))

Tento výkon obnáší přemístění tukových buněk z břicha, stehen, hýždí nebo i z jiných částí těla  a jejich vstříknutí pod pokožku obličeje. Tuk je nejčastěji používán k vyplnění propadlých tváří nebo vrásek po úsměvu mezi nosem a ústy, ke korekci vrásčitosti kůže nebo minimalizování počtu vrásek na čele. 

Podle rozsahu je výkon  prováděn v lokální anestezii nebo v analgosedaci.

Po výkonu jsou v obličeji patrné drobné hematomy, které do týdne vymizí.


Plastická chirurgie A-Z s.r.o., tř. Kosmonautů 1288/1a, 779 00 Olomouc, mob.: +420 604 723 403, mail: info@plastickachirurgieaz.cz

 

  O cookies