Estetická plastická chirurgie

Estetická plastická chirurgie se zabývá řešením esteticky nevyhovujících stavů a projevů stárnutí. Veškerá péče v tomto segmentu je hrazena pacientem bez přispění zdravotní pojišťovny.

hlava, krk
prsa, břicho
boky, nohy

BOKY, NOHY

Liposukce

Liposukce je zákrok, u kterého se aktivně odstraňují lokalizované tukové zásoby za účelem formování postavy (bodyconturing) na jednom či více místech těla. Tuk uložený v určité části těla je rozrušen pomocí kanyly. Poté je tuk z těla odsát s využitím podtlaku. Liposukce je vhodná tehdy, pokud máte tukové zásoby v tzv. problémových partiích vašeho těla, které nelze odstranit cvičením ani dietou.

Při tumescentní liposukci je anestetikum součástí roztoku vpravovaného pod kůži odsávané oblasti, jde o anestezii lokální. Doba operace záleží na rozsahu výkonu (1-3 hodiny).

Po výkonu se doporučuje nosit kompresivní prádlo přibližně 6-8 týdnů, sportovní aktivity vynechat nejméně 6 týdnů. Návrat do práce je možný i za 3 dny.

Odstranění znamének a kožních výrustků

Laserem lze odstranit kožní výrůstky, bradavičky, fibromy či mateřská znaménka. Paprsek laseru řízený počítačem se zaměří na ošetřovanou plochu a po velmi jemných vrstvičkách odpařuje tkáň. Dochází k rychlému hojení a většinou nejsou nutná další ošetření či kontroly.

Výkon se provádí v lokální anestezii.

Bezprostředně po zákroku se v místě ošetření objeví malá ranka podobná odřenině. V průběhu hojení vznikne drobný stroupek. Ošetřené místo je třeba pečlivě chránit před slunečním zářením minimálně po dobu několika měsíců. Doporučuje se užívat krém s vysokým ochranným faktorem (50+).

Odstranění rozšířených žilek injekční metodou-skleroterapie

Skleroterapie je postup, který je doporučován, pokud trpíte malými varixy (menšími červenými či promodralými žilkami o průměru 1– 4 mm). Léčba spočívá v injekční aplikaci speciální látky přímo do žilky tenkou jehličkou. Žilka je zevnitř chemicky zničena a následně ji tělo samo vstřebá.
Aby sklerotizace přinesla efekt, je nutno po zákroku končetiny bandážovat elastickými obinadly, nebo kompresivní punčochou. Komprese zabraňuje zpětnému toku krve do sklerotizované žilky a brání tím jejímu opětovnému vyklenutí. Doba komprese je vždy individuální, závisí na rozsahu zákroku a velikosti ošetřených žilek. Minimální doba komprese je 3–6 týdnů. Drobné hematomy  se vstřebávají po dobu 2– 4 týdnů.


Plastická chirurgie A-Z s.r.o., tř. Kosmonautů 1288/1a, 779 00 Olomouc, mob.: +420 604 723 403, mail: info@plastickachirurgieaz.cz

 

  O cookies